Tijdens de Thinkwise Low-code Summit 2022 werden onze eigen Thinkwise-developers uitgedaagd in een heuse hackathon. Vijf teams gingen de strijd met elkaar aan om in enkel achttien uur zo snel mogelijk een Thinkwise-applicatie te ontwikkelen. Wie er met de prijs vandoor ging? Incentro!

In een hackathon worden teams van developers uitgenodigd om in een hele korte tijd een oplossing te maken voor een bepaalde uitdaging, met het gebruik van specifieke technieken en pakketten. En dat is precies wat Thinkwise aan vijf van haar partners vroeg; EsperantoXL, Starcode, SISAR, Advanced Programs en natuurlijk Incentro. De opdracht luidde als volgt: bedenk een case voor een Thinkwise-klant en bouw in het platform een applicatie die écht iets voor hen oplost. Een pittige klus, met behoorlijk wat tijdsdruk, die óók nog eens live werd uitgevoerd tijdens de Low-Code Summit in Apeldoorn.  

Ieder team dat meedeed bestond uit vier developers en een businessmanager, die het doel en de aanpak deelde met het publiek. De teams komen uit verschillende branches en bedachten daarom ook uiteenlopende cases. SISAR ging bijvoorbeeld aan de slag met een HR-applicatie en Advanced Programs bouwde een applicatie voor aardappelboeren, waarmee het weer wordt voorspeld. Er deden zelfs developers uit India en andere landen mee, allemaal even skilled én fanatiek. Voor ons team mochten developers Rony, Kevin, Marius, Mark en Remco aan de bak. 

Dit Incentro-team bouwde voor de klant Eniciaon een applicatie rondom duurzaamheid. In een brainstorm van een paar weken eerder, de enige voorbereiding die zij troffen, kwam de case naar voren. Het doel was om inzichtelijk te maken hoe duurzaam een bedrijf nou écht is. Hoe duurzaam is je kantoor en je wagenpark? Hoe kun je dit compenseren? Om deze vragen draaide de applicatie. Bij Incentro compenseren wij onze huidige uitstoot al door energie te leveren met onze eigen windmolens. En dús sloot deze case naadloos aan bij onze visie op duurzaamheid. 

Een dag voor de Summit ging de hackathon al vroeg in de morgen van start en begon de timer te lopen. De teams verzamelden in Apeldoorn en kregen een beveiligde Thinkwise-omgeving, waarin ze op eigen houtje geen aanpassingen konden maken. Ons team begon als enige het project from scratch, zonder het hergebruiken van applicaties of code. Stapsgewijs bouwden zij een integratie met een andere applicatie, de omgeving voor de dashboards en de schermen van de applicatie. Tussendoor verwerkte iemand ook nog de opgehaalde data, om te bepalen wat die data nou eigenlijk betekende. Dit laatste kostte het meeste tijd; de applicatie zelf bouwen met Thinkwise ging razendsnel.

Op de scrummanier en met mooie Trello-borden sloeg het team zich in achttien uur door de opdracht heen, met een korte slaappauze in een hotel om de hoek. Het resultaat? Een innovatieve applicatie waarin je in een dashboard precies (per maand, wagen, locatie of werknemer) kunt zien hoeveel er door jouw organisatie uitgestoten wordt. Ook creëert de applicatie op basis van die data een rapport over hoe je dit kunt terugdringen of compenseren. De case toont maar weer eens de kracht van Thinkwise: in één dag een integratie bouwen, data ophalen en opslaan, verwerken én visueel maken is absoluut mogelijk. 

Na afloop presenteerden alle teams hun applicatie op het grote podium. Collega Kevin deed het Incentro-verhaal krachtig uit de doeken en samen met de applicatie die from scratch werd gebouwd, zorgde dit ervoor dat Incentro de eerste prijs binnensleepte! Een welverdiende prestatie. Maar, wat vonden de developers er eigenlijk zelf van? Rony vertelt: “Het was onze eerste hackathon en dus enorm leerzaam en spannend. Bizar om te zien hoe snel je kunt bouwen met Thinkwise en we vonden het ook heel leuk om iets op te steken van andere teams. Daarnaast hebben we als team ook weer flinke stappen gezet in onze samenwerking. Na afloop waren we gesloopt, maar ook ontzettend trots!” 

Wil je de sfeer van de Thinkwise Low-code Summit 2022 nog eens na proeven? Bekijk dan hier de aftermovie. Of ben je benieuwd naar wat we voor jou kunnen betekenen? Lees dan hier even verder. 

b5fbf26c-8532-4ace-881f-b03611ac37a0.jpg